Taniec towarzyski - Ewelina Uriasz (aktualizacja)

Taniec Towarzyski – grupy początkujące dla młodzieży

Zajęcia w kole taniec towarzyskie dla młodzieży – grupy poczatkujące skierowane są do osób, które nie miały wcześniej styczności z tańcem towarzyskim.

Uczymy się od podstaw tańców standardowych – walc angielski, walc wiedeński, quickstep i tango oraz tańców latynoamerykańskich – cha cha cha, rumba, jive i samba.

Jednak najwięcej radości sprawia uczestnikom zajęć nauka użytkowego tańca o nazwie Disco Fox.

Uśmiech na twarzy tancerzy świadczy o ciepłej i przyjaznej atmosferze panującej na zajęciach tanecznych. Priorytetem dla nas jest przekazanie młodzieży zasad dobrego zachowania obowiązujących na spotkaniach tanecznych, dobrych manier obowiązujących podczas zapraszania partnerki do tańca, zachowania na parkiecie oraz podziękowania za taniec.
Na zajęcia zapraszamy w każdy wtorek od 16.10 - 17.40 oraz każdą środę od 18.30 - 20.00

Taniec Towarzyski dla młodzieży – grupa kontynuująca i grupa zaawansowana
Grupy te kontynuują swoją przygodę z tańcem, młodzież tańczy już drugi  i kolejny rok.

Stale pracujemy nad umiejętnościami tanecznymi poznanych wcześniej tańców standardowych i latynoamerykańskich, na każdych zajęciach uczymy nowych kroków i figur tanecznych. Szlifowana jest technika taneczna oraz wyraz artystyczny tancerzy w trakcie tańca.

Grupy początkujące jak i grupy zaawansowane zaprezentują swoje umiejętności na naszym wewnętrznym Konkursie Tańca Towarzyskiego podczas corocznej Karnawałowej Rewii Tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Już teraz zapraszamy wszystkich obecnych i byłych wychowanków kół tańca towarzyskiego na X Jubileuszową Karnawałową Rewię Tańca dla młodzieży, która odbędzie się 30 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00 w hali widowiskowo – sportowej Arena Rafako w Raciborzu.

Występy konkursowe poprzedzą warsztaty tańca towarzyskiego prowadzone przez trenerów tańca sportowego oraz salsy.
Na zajęcia grupy kontynuującej zapraszamy w każdy czwartek od 15.15 - 17.30
zajęcia grupy zaawansowanej zapraszamy w każdy 17.45 - 20.00