III Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2014 - trwają zapisy

Zapraszamy śpiewającą młodzież w wieku 15-20 lat z województwa śląskiego do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Europejskiej – Racibórz 2014. W Festiwalu uczestniczyć będą także przedstawiciele partnerskich powiatów Powiatu Raciborskiego z Niemiec i Ukrainy oraz młodzież z Republiki Czeskiej. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 30 kwietnia 2014 r.

Po raz drugi Festiwal, jako część projektu pt. "Młodzi mistrzowie. Warsztaty sztuki wokalnej oraz III Festiwal Piosenki Europejskiej w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kultury na Zamku Piastowskim w Raciborzu", jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.

Eliminacje wojewódzkie zostaną zorganizowane i przeprowadzone przez:

- Pałac Młodzieży w Katowicach, 14 maja 2014 r. dla rejonów powiatów: bielski, żywiecki, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, będziński, bieruńsko-lędziński. Miasta: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mysłowice, Sosnowiec, Katowice, Chorzów, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice;

- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, 15 maja 2014 r., dla rejonów powiatów: raciborski, gliwicki, zawierciański, tarnogórski, mikołowski, rybnicki, wodzisławski, cieszyński, pszczyński. Miasta: Racibórz, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze, Bytom, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik.

Patronat nad Festiwalem sprawuje Starosta Raciborski Adam Hajduk.

ORGANIZATORZY:
- Powiat Raciborski
- Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
- Wojewoda Śląski
- Śląski Kurator Oświaty

WSPÓŁPRACA ORGANIZACYJNA:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Pałac Młodzieży w Katowicach

PATRONAT HONOROWY: Senator RP – Adam Ździebło oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Jerzy Buzek, Bogdan Marcinkiewicz;

Festiwal Piosenki Europejskiej odbywa się przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu.

Zgłoszenia wszystkich zainteresowanych solistek i solistów z terenu województwa śląskiego prosimy przesyłać do dnia 30.04.2014 r. na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
ul. Stalmacha 12
47-400 Racibórz
Polska
lub na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

z dopiskiem: Festiwal Piosenki Europejskiej – zasięg międzynarodowy Racibórz - 2014

Wszystkie warunki dotyczące uczestnictwa w Festiwalu zawarte są w plikach do pobrania:

Regulamin – III FPE POBIERZ
Karta zgłoszenia i oświadczenie – III FPE POBIERZ