I Międzynarodowe Warsztaty Taneczne

W I Międzynarodowych Warsztatach Tańca Towarzyskiego dla dzieci, których finał odbył się w niedzielę, 5 października 2008 r. w Szkole Podstawowej Nr 18 w Raciborzu, wzięli udział uczniowie z St Mary`s Primary School z hrabstwa Wrexham oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Warsztaty, które są efektem współpracy w ramach partnerstwa powiatu raciborskiego i hrabstwa Wrexham, miały na celu nie tylko wymianę językową i kulturalną, ale i wymianę tradycji tanecznych. Dziś zobaczymy efekt zderzenia dwóch światów stylistycznych, dwóch kultur – mówiła na samym wstępie niedzielnych występów dyrektor MDK Elżbieta Biskup.

Młodzi tancerze zaprezentowali gościom z Walii tańce standardowe, latynoamerykańskie i nowoczesne układy, wśród których nie zabrakło elementów breakdance. Spotkanie urozmaiciły piosenki wyśpiewane przez wokalistki zespołu Miraż: Marzenę Mikę i Justynę Pisarczyk, a zakończył je utwór w języku angielskim wyśpiewany przez wszystkich uczestników tanecznych zajęć.

Pamiątkowe dyplomy i upominki zarówno gościom z Walii, jak i raciborzanom wręczył Starosta Raciborski Adam Hajduk, a dzieci i organizatorzy międzynarodowych warsztatów dziękowali szczególnie siostrom z klasztoru Annuntiata, które ugościły przybyłych z Walii.