Get Adobe Flash player

Taniec nowoczesny dla Szkoły Podstawowej (aktualizacja)

 Taniec nowoczesny w naszej interpretacji to przede wszystkim wyrażanie emocji i interpretowanie muzyki za pomocą wszelkich środków ekspresji ruchowej i wyobraźni. Wykorzystujemy do tego różne style taneczne, bazując na podstawach baletu, tańca współczesnego, salsy oraz animacji tanecznej. Głównym celem tych zajęć jest zarażenie dzieci pasją jaką jest taniec, wykształcenie poczucia pewności siebie i odwagi w prezentowaniu swoich pomysłów i umiejętności.


Dzieci nauczą się tutaj sztuki improwizacji tanecznej, podstawowych elementów tańca klasycznego oraz innych stylów tanecznych. Pracujemy również nad poczuciem rytmu, kształtowaniem słuchu muzycznego, prawidłową postawą ciała oraz doskonaleniem ogólnej sprawności fizycznej dzieci. Na zajęciach dzieci poznają specjalnie dla nich stworzone choreografie, które będą prezentowane przez wychowanków na wszelkiego rodzaju imprezach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz konkursach tanecznych.. Dzięki temu dzieci uczą się również obycia scenicznego oraz pozbywają się nieśmiałości. Ciężką pracę w zdobyciu tych umiejętności urozmaicamy mnóstwem zabaw ruchowych, które umilają czas jednocześnie kształtując poszczególne cechy ważne dla tancerza. Zajęcia te to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w kreatywnie, przyjemnie i pożytecznie.


Dzieci w wieku 6-7 lat zapraszamy na taneczne spotkania pełne wesołej zabawy uczące dyscypliny, integracji w grupie, koordynacji ruchowej i poczucia rytmu w każdą środę godz. 15:10 do 16:40 w sali 313. Na zajęciach dzieci poznają różnorodną muzykę, nauczą się rozpoznawać jej nastrój oraz interpretować ją ruchem. Ważne są dla nas podstawy baletu, trenowanie ekspresji ruchowej, odgrywanie ról w ramach animacji tanecznej, doskonalenie słuchu muzycznego oraz ogólnej sprawności fizycznej za pomocą zabaw tanecznych.


Nowością są zajęcia pod nazwą Inscenizacja Taneczna. W każdy piątek od godziny 18:25 do godziny 19:55 otwieramy furtki swojej wyobraźni i przenosimy się do świata fantazji. Łączymy taniec ze swego rodzaju pantomimą. Tworzymy choreografie zawierające fabułę, przedstawiające historie, które w rezultacie stają się swoistym przedstawieniem. Wszystko to wyłącznie za pomocą tańca i interpretacji ruchowej. Zajęcia mają tę samą podstawę i system co zajęcia tańca nowoczesnego, tutaj również kształcimy ogólne umiejętności niezbędne dla tancerza. Dodatkowo skupiamy się na zdolności improwizacji i wyrażania emocji poprzez taniec. Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Zajęcia prowadzi Kamila Kruszka

 


 


20 - lecie zespołu MIRAŻ

15 - lecie zespołu MIRAŻ

Wideo MDK