Udział Zespołu Wokalnego MIRAŻ w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Estradowej pn. "Artystyczne Konstelacje"

W dniach od 17 do 22 maja br. zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu pod kierownictwem Elżbiety Biskup uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Estradowej pn. "Artystyczne Konstelacje" w Komsomolsku.

Do udziału w Festiwalu zespół został zaproszony dzięki współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Raciborskim a miastem Komsomolsk na Ukrainie. W festiwalu obok reprezentantów Raciborszczyzny uczestniczyli także artyści z Ukrainy, Rosji i Białorusi.

W jury festiwalu zasiedli m.in. Wiktor Strimowski - Prezydent Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Estradowej na Krymie, Anton Gonczar - artysta estradowy Ukrainy, a także Iryna Zelenska - dyrektor Departamentu Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Komsomolsk.

Festiwal "Artystyczne Konstelacje" przebiegał w dwóch kategoriach tematycznych - śpiewu estradowego i tańca nowoczesnego, i charakteryzował się bardzo wysokim poziomem wykonawczym.

W konkursie wokalnym udział wziął zarówno zespół Miraż, jak i sześciu jego solistów, którzy przygotowali repertuar konkursowy składający się z dwóch piosenek - popularnej popowej piosenki w języku polskim i angielskim.

Za wykonanie piosenek pt. "A gdzie to siódme morze" z repertuaru Maryli Rodowicz i "We are the World" z repertuaru Michaela Jacksona, Miraż otrzymał nagrodę GRAND PRIX Festiwalu. "Wysoki poziom wykonawstwa artystycznego i szkoły wokalnej" solistów przełożył się na następujące miejsca:

- Magdalena Wacha - I miejsce w kategorii soliści: 13-17 lat
- Adrianna Górka - I miejsce w kategorii soliści: 13-17 lat - ex equo
- Jakub Tul - I miejsce w kategorii soliści:18-20 lat
- Dominika Sławik - II miejsce w kategorii soliści: 18-20 lat

Trzeciego dnia tj. 20 maja, po dwóch dniach przesłuchań, w przepięknej plenerowej scenerii Pałacu Kultury i Twórczości miasta Komsomolsk odbył się koncert galowy, w którym tłumnie uczestniczyli mieszkańcy miasta.

Na młodzieży z zespołu MIRAŻ ogromne wrażenie wywarli tancerze grup tańca nowoczesnego miasta Komsomolsk. Ich występy za każdym razem wprawiały w zachwyt. Niezwykłe układy choreograficzne, mistrzostwo synchronizacji ruchowej, a nade wszystko artyzm dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych biorących udział w Festiwalu w Komsomolsku są niezwykłym przykładem "odkrywania" talentów przez instruktorów, nauczycieli sztuki z Ukrainy i nie tylko.

Zespół MIRAŻ nawiązał nowe kontakty i przyjaźnie i otrzymał kilka zaproszeń do udziału w festiwalach sztuki estradowej w Słowacji, Czechach i na Ukrainie - Krym.

Oprócz udziału w festiwalu młodzież miała także możliwość zwiedzenia miasta Komsomolsk, a zwłaszcza jednego z największych zakładów pracy na Ukrainie - Ferrexpo Poltava Mining - kopalni rudy żelaza.