II Międzynarodowe Warsztaty Taneczno - teatralne za nami...

W dniach od 07 do 12 października 2009 r. mieliśmy zaszczyt gościć delegację dzieci wraz z opiekunami: Kathy – Dyrektorem Szkoły, Iainem oraz Lindą z partnerskiej Szkoły Podstawowej St. Mary`s Primary School z Wrexham.

W dniu 08 października dzieci wizytowały Szkołę Podstawową nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu, natomiast Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wraz z Dyrektorem Szkoły z Wrexham dodatkowo wizytowały Gimnazjum nr 5.

W dniu 09 października dzieci wizytowały Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 im. Noblistów Polskich w Raciborzu, dyrektorzy ponadto wizytowali Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Popołudniami w dniach 08 i 09 października odbywały się  polsko - walijskie warsztaty taneczne i teatralne.

W dniu 10 października odbyła się wycieczka integracyjna do Pszczyny. Zwiedzono Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

W dniu 11 października dzieci biorące udział w II Międzynarodowych Warsztatach Taneczno – Teatralnych brały udział w  obchodach Dni Papieskich w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu. Ponadto w dniu 11 października w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu odbyło się podsumowanie warsztatów. Zaprezentowano wspólne dzieło warsztatów – krótki spektakl teatralny oraz umiejętności zdobyte podczas warsztatów tanecznych. Ponadto zaprezentowały się Daria i Joanna Soszyńskie – wychowanki koła interpretacji tekstów literacko – wokalnych, grupa teatralna „4 Ściana” pod kierunkiem Pani Agnieszki Busuleanu oraz dzieci z koła tańca towarzyskiego pod kierunkiem Pani Reginy Bernat.

Wizyta zakończyła się w dniu 12 października.

Podczas wizyty dzieci goszczone były przez siostry ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego  w Klasztorze Anuntiata w Raciborzu.