Wspomnienia z ELBE -ELSTER

ff

W dniach 22-24 Sierpnia 2014r. osiemnastoosobowa reprezentacja Powiatu Raciborskiego uczestniczyła w „Dniach Powiatów Partnerskich" w partnerskim samorządzie Elbe-Elster (Niemcy) W ramach wydarzenia w Doberlug Kirchhain zorganizowane zostały targi promocyjne produktów regionalnych oraz występy artystyczne z bliźniaczych dla Powiatu Elbe-Elster samorządów. W trakcie targów promowane było dziedzictwo kulturowo-kulinarne każdego z regionów partnerskich, w tym powiatu raciborskiego. Na trzech stoiskach wystawienniczych prezentowane były: produkty spożywcze ziemi raciborskiej ( Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Raciborzu :" Społem") rękodzieło (Gmina Kornowac) oraz miody i wyroby pszczelarskie (Gminy Krzyżanowice i Racibórz). Oprawę artystyczną zapewnił zespół wokalny MIRAŻ z Młodzieżowego Domu Kultury . Podczas pobytu odbyły się także uroczystości jubileuszowe partnerstwa Powiatu Elbe-Elster z Powiatem Nakielskim. Zespół wokalny Miraż przedstawiał podczas swojej prezentacji repertuar światowej muzyki estradowej w tym polskiej.