Zespół Wokalny DECYMA wyśpiewał II miejsce na IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzieżowej DROGA DO GWIAZD PRZEZ GIMNAZJUM

Zespół wokalny DECYMA w składzie: Marta Frydel, Paulina Kardyka, Michalina Tomczak, Karolina Oślizło, Agnieszka Stosz wyśpiewał II miejsce na IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzieżowej DROGA DO GWIAZD PRZEZ GIMNAZJUM, który zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Knurowie, Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie i Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie.

Zmagania konkursowe odbywały się 15 marca br. w 4 kategoriach: soliści i zespoły wokalne (wokalno-instrumentalne) z gimnazjów i ośrodków pozaszkolnych takich jak Powiatowe Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Domy Kultury, Szkoła Muzyczna.

W konkursie wzięło udział około 60 podmiotów wykonawczych z całego województwa śląskiego. Celem imprezy była między innymi prezentacja dokonań twórczych młodych artystów, popularyzacja muzyki rodzimej, porównywanie umiejętności zespołów wokalnych i zachęcanie do wspólnego muzykowania.

W kategorii, w której Zespół DECYMA reprezentował MDK w Raciborzu przyznano I i II miejsce oraz 4 wyróżnienia.

Opiekunem zespołu jest Pani Weronika Hetman - Nauczyciel MDK

www.wokaliscizczworki.gni.pl