SREBRNE MEDALE NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA TOWARZYSKIEGO

W dniu 25 III 2012 r. nasza raciborska para, Paweł i Magda wywalczyli srebrne medale na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Smoka Wawelskiego w Krakowie, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa  p. prof. Majchrowskiego. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Paweł Kińczyk, uczeń IV klasy Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu oraz Magda Rzeszowska, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, w swojej grupie tanecznej walczyli z 15 parami, m.in. z Krakowa, Andrychowa, Nowego Sącza i z Kęt. Para bardzo dobrze zaprezentowała się w rundach ćwierćfinałowej i półfinałowej, dzięki czemu awansowała do ścisłego finału. Dobre przygotowanie kondycyjne i techniczne pozwoliło stanąć na drugim miejscu podium. Apetyt na sukcesy jedynej pary sportowej w Raciborzu rosną. Para trenuje w Klubie Tańca Towarzyskiego „Rewia” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, pod czujnym okiem trenerów p. Wioletty Cabaj oraz p. Jakuba Jędrzejaka.