ELIMINACJE DO „NIEZAPOMINAJKI” ZAKOŃCZONE

10 stycznia odbyły się eliminacje do IV już Festiwalu "Niezapominajka" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach we współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach, Starostwem Powiatowym    w Wodzisławiu Śląskim oraz Urzędem Miasta Rydułtowy. Gościny udzieliło Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks". Zgłosiło się 24 wykonawców. Każdy zaśpiewał dwie piosenki-jedną dowolną, drugą-z repertuaru Anny Jantar, bohaterki tej edycji. Jury  w składzie: Anna Urbańczyk, Katarzyna Wuwer, Aleksandra Skotarek i Katarzyna Konofał wybrało do finału 11 osób. W grupie finalistów znaleźli się wychowankowie MDK w Raciborzu:Natalia Świerczek, Hanna Gaj, Katarzyna Stosz, Agnieszka Stosz, Aleksandra Szablińska. Do konkursu wychowanków przygotowała Agnieszka Busuleanu – Jaksik.  Finałowy koncert odbędzie się 9 marca w Rydułtowskim Centrum Kultury. Finaliści zaśpiewają dwie piosenki z repertuaru Anny Jantar, przy akompaniamencie zespołu sesyjnego pod kierownictwem Łukasza Muchy. Imprezę poprowadzą jej pomysłodawcy i  organizatorzy - uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.