"JASEŁKA 2011"

W dniu 15 grudnia 2011 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu odbył się spektakl pt. "Jasełka 2011" w wykonaniu grup teatralnych "Drabina", "Wizja" i "4 Ściana", które prowadzi Pani Agnieszka Busuleanu-Jaksik, nauczyciel MDK w Raciborzu. Spektakl "Jasełka 2011" był próbą przedstawienia narodzenia, życia i śmierci Jezusa w dobie komputerów, przedmiotowego podejścia do drugiego człowieka, żądzy władzy i posiadania.

Młodzi aktorzy przedstawili najbardziej znane sceny: zwiastowanie, narodzenie Jezusa, przybycie Trzech Króli, ostatnią wieczerzę, zdradę Judasza czy wreszcie Drogę Krzyżową i śmierć Jezusa w uwspółcześnionych odsłonach, które może bardziej trafiają do obecnego odbiorcy. Całość spektaklu była realizowana w konwencji teatru cieni.

Atrakcją wieczoru stał się  również koncert Kolęd i Pastorałek przedstawiony przez zespół wokalny "Decyma", który przygotowała Pani Weronika Hetman, nauczyciel MDK w Raciborzu. Występy wychowanków zostały zapowiedziane przez Panią Elżbietę Biskup, Dyrektora MDK w Raciborzu, która wszystkim zebranym złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.