MIRAŻ na Koncercie Finałowym V Międzynarodowego Silesia Gospel Festiwal

Informujemy, że zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu w dniu 11 grudnia 2011 r. wystąpi podczas Koncertu Finałowego V Międzynarodowego Silesia Gospel Festiwal, który odbędzie się w Rybnickim Centrum Kultury. Początek Koncertu zaplanowano na godzinę 19:00.

W trakcie Festiwalu obędą się Warsztaty Gospel na których uczestnicy będą mieli okazję wykonywać pieśni gospelowe, ale również gospelowe i tradycyjne kolędy. Na zakończenie koncertu finałowego wysłuchać będzie można: „On That Day” (gospel), „Jubalee” (gospel) oraz kolędę „Cicha Noc” śpiewaną w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Festiwal organizują: Śląskie Centrum Muzyczne w Rybniku oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. i A. Szafranków w Rybniku i Rybnickie Centrum Kultury.

Kierownictwo artystyczne festiwalu: Norbert Blacha - wykładowca w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, kompozytor i aranżer.

Międzynarodowe Warsztaty Gospel poprowadzą: Gabriela Gąsior - utalentowana wokalistka, kompozytorka, aranżerka i dyrygentka oraz Adam Kosewski - kompozytor, aranżer, wokalista, pianista i dyrygent.

Oprawa Muzyczna Warsztatów: Kamil Barański - klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny i producent muzyczny oraz Wojciech Świerczyna - gitarzysta, muzyk sesyjny i pedagog.

Słowo wiążące: ks. dr hab. Grzegorz Pożniak - muzykolog z Uniwersytetu Opolskiego.

Gość honorowy Festiwalu: prof. Andrzej Schmidt - polski historyk jazzu.