Sukces na IV Festiwalu "Złota Polska Jesień"

Informujemy, że w dniu 07 listopada b.r. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wzięli udział w przesłuchaniach półfinałowych oraz finałowych IV Festiwalu Piosenki Jesiennej „Złota Polska Jesień” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu było pisemne zgłoszenie uczestnictwa. Uczestnicy musieli przygotować dwie piosenki w języku polskim, których łączny czas nie mógł przekroczyć 10 min.

Wychowankowie placówki zdobyli następujące nagrody:

Paulina Świerczek – III miejsce w kategorii wykonawcy 10 – 13 lat,

Agnieszka Stosz – II miejsce w kategorii 14 – 16 lat,

Hanna Gaj – I miejsce w kategorii 17 – 20 lat,

Joanna Soszyńska – II miejsce w kategorii 17 – 20 lat

Zespół wokalny DECYMA – III miejsce w kategorii 17 – 20 lat.

W pracach jury udział wzięli: Elżbieta  OKUPSKA  śpiewająca  aktorka  Teatru  Rozrywki  w  Chorzowie,  Ewa  ZUG - muzyk  Teatru  Rozrywki  w  Chorzowie, Piotr  BRODZIŃSKI – muzyk,  śpiewający  aktor  Teatru  Rozrywki w Chorzowie, oraz Małgorzata  ROGALA - nauczyciel  śpiewu  Pałacu  Młodzieży w Katowicach.

Festiwal organizowany był przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży w Katowicach.

Wychowanków do festiwalu przygotowały: Pani Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny MIRAŻ, Pani Weronika Hetman – nauczyciel MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny DECYMA oraz Pani Agnieszka Busuleanu – Jaksik – nauczyciel MDK w Raciborzu, prowadząca koło interpretacji utworów literacko – wokalnych.

Gratulujemy!

Zdjęcia: Pałac Młodzieży w Katowicach