Joasia zaśpiewała na KWIETNIKU 2011

Informujemy, że Joanna Soszyńska (na zdjęciu) - solistka zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zdobyła wyróżnienie w kategorii 16 - 19 lat na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "KWIETNIK 2011", który odbył się w dniach 08 - 10 września 2011 r. w Kutnie.

Kwalifikacja do festiwalu odbyła się poprzez przesłuchanie nagrań demo nadesłanych na adres organizatora. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie 2 piosenek: jednej - o tematyce kwiatowej, drugiej - dowolnej.

Joasia wybrała piosenki: "Wiatr kołysze gałązkami" oraz "Tańczące Eurydyki". Na konkursie Joasia zaprezentowała piosenkę "Wiatr kołysze gałązkami". W Jury festiwalu zasiadali: Janusz Tylman – przewodniczący, Magdalena Ptaszyńska, Aleksandra Pałac, Dariusz Sikorski.

Festiwal organizowany był przez Urząd Miasta Kutno, Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie
i Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie.

Solistkę do festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup - Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny MIRAŻ.

Gratulujemy!

Do najważniejszych laurów zdobytych dotychczas przez Joasię zaliczyć można:

- Nagrodę Grand Prix X - Jubileuszowego Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2011 Zasięg Ogólnopolski,

- I miejsce w kategorii 17 - 20 lat XIII Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Polskiej SOLO w Bielawie - 2010 r.