Miraż na obchodach 10 - lecia partnerstwa Powiatów: Raciborskiego i Märkischer

Informujemy, że w dniach 07 – 09 lipca zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu (obok oficjalnej delegacji ze Starostwa Powiatowego w Raciborzu) na zaproszenie Powiatu Märkischer (Niemcy) – partnera Powiatu Raciborskiego wziął udział w uroczystych obchodach 10 – lecia partnerstwa pomiędzy powiatami.

Podczas pobytu zespół MIRAŻ wystąpił w dniu 07 lipca z koncertem na dziedzińcu w budynku tamtejszego starostwa (gdzie podpisano również dokumenty dotyczące dalszej współpracy pomiędzy partnerami przez starostów obu powiatów), natomiast w dniu 08 lipca na koncercie w szkole w Belve. Tamtejsza młodzież zaprosiła swoich rówieśników z zespołu na dyskotekę, która była zorganizowana z okazji zakończenia przez nich szkoły. Podczas wizyty zwiedzono również nieczynną już hutę w której znajduje pierwszy piec do wypalania rudy w Niemczech – Luisenhütte, ponadto zwiedzono zamek w Altenie oraz park rozrywki w Hemer.

Opiekunem zespołu podczas wizyty była Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół MIRAŻ.