Wyróżnienie specjalne dla grupy teatralnej "4 Ściana"

Informujemy, że w dniach 18 – 19 czerwca 2011 r. grupa teatralna „4 Ściana” Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu gościła na Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży OFAM „Świętojanka 2011” w Poznaniu. Przegląd Teatru Plenerowego „Świętojanka” miał na celu prezentację wydarzeń polskiego teatru młodzieżowego oraz szerokiego pogranicza tegoż, inspirował dalszą kreatywność młodego amatora i służył wymianie doświadczeń artystycznych.

Raciborska grupa została nagrodzona wyróżnieniem specjalnym za spektakl „Ecce homo?”. Jury zauważyło wysoki poziom prezentacji oraz zaawansowany stopień warsztatu aktorskiego młodych wykonawców, szczególnie pod względem ruchowym.

Spektakl „Ecce homo?” opowiada o próbach dopasowania się jednostki do świata, realiów, środowiska, sytuacji oraz o ich konsekwencjach. Premiera spektaklu odbyła się w dniu 15. 06. 2011 r. w MDK w Raciborzu. Reżyseria: Agnieszka Busuleanu – Jaksik – nauczyciel MDK.