Występ MIRAŻU na Koncercie Charytatywnym

Informujemy, że w dniu 21 czerwca 2011 r. zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wystąpił na Koncercie Charytatywnym "Solidarni z Karolem", który odbył się w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 w Raciborzu.

Wczoraj w Raciborskim Centrum Kultury wielu zagrało i zaśpiewało dla 18-letniego Karola. "Solidarni z Karolem" to hasło, które przyświecało całej imprezie, a także zbiórce pieniędzy, jaka miała miejsce podczas Dni Raciborza.

- Karola znamy od 7 lat, to dla nas ktoś więcej niż tylko kolega - mówią Wiktor Kotwica i Bartosz Ziętak, którym w realizacji pomysłu pomógł również Mateusz Oliwa. - Razem uczestniczyliśmy w wielu akcjach, wyjazdach i przedsięwzięciach harcerskich. Rok temu Karol zaczął kuleć, a po wizycie u lekarza okazało się, że ma na rdzeniu kręgowym naczyniaka. Po operacji pojawił się obrzęk i Karol przestał chodzić - opisują pokrótce historię przyjaciela.

Dla raciborzanina jest szansa, żeby ponownie zaczął chodzić. - Potrzebny jest przede wszystkim stabilizator, który kosztuje min. 7 tys. zł. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji - stwierdza Bartosz Ziętak, który razem z kolegami postanowił działać. - Zbiórka pieniędzy podczas Dni Raciborza i dzisiejszy koncert to dla Karola. W najbliższą niedzielę będziemy też zbierać datki pod kościołem Jana Chrzciciela podczas odpustu - zapowiada.

Wczoraj na scenie RCK przy ul. Chopina zagrali i zaśpiewali dla Karola: Miraż, Agnieszka Błońska, Edi Sanchez, Hanna Bratkowska, Noise of Nowhere, Riversal, Kolektyw, Dewiza, Kajetan Drozd, Projekt 3D i Ada Górka. Ich występy podziwiał obecny wśród widzów Karol. - Gdy 2 tygodnie temu grupa harcerzy przyszła do mnie z inicjatywą i mówiła, że jest problem z terminem i miejscem, wiedziałam, że musimy jakoś sobie z tym poradzić. Udało się w tak krótkim czasie zorganizować tak duże przedsięwzięcie - nie kryła radości dyrektor RCK Janina Wystub. - Sztuka, muzyka to wartości same w sobie, ale czasami muszą posłużyć ważniejszym celom - dodał Marek Rapnicki.

Źródło: portal internetowy www.naszraciborz.pl