I miejsce "Szalonych Nastek"

Informujemy, że zespół wokalny SZALONE NASTKI (na zdjęciu) Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zajął I miejsce w kategorii III 14 – 17 lat na V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele”, który odbywał się w dniach 17 – 18 czerwca 2011 r. w Kluczborku.

Festiwal „Kluczborskie Trele” organizowany był już po raz piaty. Jego główne cele to: popularyzacja piosenki, konfrontacja różnych gatunków piosenki, prezentacja talentów w mediach i promocja wyróżniających się talentów. Festiwal składał się z 2 etapów: I – wstępne kwalifikacje ogólnopolskie na podstawie nadesłanych płyt CD, II – eliminacje.  Uczestnikami Festiwalu mogli być wyłącznie soliści oraz małe zespoły wokalne do pięciu osób wykonujący szeroko rozumianą muzykę rozrywkową.

W festiwalu udział wzięło ponad 100 wykonawców z całej Polski oraz zaproszeni goście z Litwy, Ukrainy i Rosji. Występy wykonawców oceniało profesjonalne jury, w składzie:  Anna Jurksztowicz, Lidia Stanisławska, Aleksandra Czysta, Lester Kidson i Łukasz Gorczyca.

Organizatorami festiwalu byli: Kluczborski Dom Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki „IRYS”. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego.

Zespół do festiwalu przygotowała Pani Weronika Hetman – nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

GRATULUJEMY!