Rewelacyjny występ Hani Hołek w "Bitwie na głosy"

Hania podczas występu na Koncercie Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w Raciborzu - Płoni w 2011 r.

Hanna Hołek – absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, była wokalistka zespołu wokalnego MIRAŻ prowadzonego przez Elżbietę Biskup – Dyrektora MDK w Raciborzu bierze udział w show TVP 2 „Bitwa na głosy” w drużynie Haliny Młynkowej. W ostatnim odcinku, w którym śpiewała solo, otrzymała bardzo pochlebne recenzje od jurorów programu.

Chociaż nie pochodzi z Raciborza ale ze Szczerbic pod Rybnikiem – bardzo wiele ją łączy z naszym miastem-MDK, Miraż, szkoła itd. Wielu z nas miało okazję wielokrotnie usłyszeć ją podczas dorocznych Koncertów Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych w kościele św. Paschalisa w Raciborzu - Płoni, gdzie śpiewała m.in. z Anią Wyszkoni i Marzeną Korzonek (również absolwentkami II LO w Raciborzu oraz wychowankami MDK). Mając 13 lat została
półfinalistką programu Twoja Droga do Gwiazd organizowanego przez stację telewizyjną TVN.

Jej dorobek artystyczny jest imponujący:

-1miejsce-Festiwal Piosenki Morskiej - „SZANTY”- Świnoujście 2000.
-Wyróżnienie -„Duet Sekundo” -VI Festiwal Piosenki Turystycznej Rybnik 2000.
-1miejsce-Wyróżnienie Pierwszego Stopnia „Specjalne S”- Festiwal Dzieci i Młodzieży Szkolnej Rybnik 2001.
-1miejsce-Wyróżnienie Pierwszego Stopnia „Specjalne S”- Festiwal Dzieci i Młodzieży Szkolnej Rybnik 2002.
-1miejsce-III Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych i Solistów-Kuźnia Raciborska 2002
-3miejsce-Wojewódzki Festiwal Piosenki „ KOLOROWE NUTKI”- Siemianowice Śląskie 2002
-Wyróżnienie-XV Regionalny Przegląd Zespołów Muzycznych i Solistów „INTERPRETACJE”- Baranów 2002.
-3miejsce- Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej- Szczerbice 2003.
-2miejsce-XIII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej-Rybnik 2003.
-3miejsce- „BRĄZOWA RYBKA”- Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskiej im. Ireneusza Jeszka- Rybnik 2003.
-1miejsce-Jubileuszowy Festiwal „CHRISTMAS”- kat. śpiew solowy 2003.
-1miejsce-Wyróżnienie Pierwszego Stopnia „Specjalne S”- Festiwal Dzieci i Młodzieży Szkolnej Rybnik 2004.
-1miejsce-„ZŁOTA RYBKA”- Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskiej im. Ireneusza Jeszka- Rybnik 2004.
-1miejsce- Wojewódzki Festiwal Piosenki „ KOLOROWE NUTKI”- Siemianowice Śląskie 2004.
-1miejsce-Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2004.
-1miejsce-„Talent Województwa Śląskiego w dziedzinie śpiew solowy ‘’-II Festiwal Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży woj. Śląskiego „UWAGA TALENT”- oraz udział w transmisji telewizyjnej TVP Katowice jako laureat konkursu .
-1 miejsce- Program telewizyjny- „TWOJA DROGA DO GWIAZD’’ - TVN 2004.-odc.4.
-kwalifikacja półfinału „EUROWIZJI DZIECIĘCEJ”-TVP2 WARSZAWA 2004
-Kwalifikacja do Dziesiątki głównej roli Julii w Musicalu „Romeo i Julia”- Teatr Buffo 2005.
-kwalifikacja do Finału konkursu „ EUROTALENT”- Warszawa 2005.
-„ ZŁOTA DZIESIĄTKA NAJLEPSZYCH MŁODYCH WOKALISTÓW POLSKI-GAMA 2005”- Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej-udział w transmisji telewizyjnej POLSAT jako laureat konkursu.- Kołobrzeg 2005.
-3miejsce-Ogólnopolski Festiwal Piosenki Prawdziwej- „Zaczęło się w Gdańsku”- Gdańsk 2005.
-3miejsce-Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek-Będzin 2005.
-GRAND PRIX –V Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2006.
-1miejsce-Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ CANTO CANTARE”- eliminacje strefowe – Woźniki 2006.
-1miejsce-Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ CANTO CANTARE”- Finał- Bydgoszcz 2006.
-Dwukrotny udział w Chorzowskich Warsztatach Wokalnych „OD POP MUSIC DO JAZZU”- Chorzów 2005, 2006.
-1miejsce - XV Przegląd Piosenki Literackiej „ PAPALI” – ŚWIDNICA 2006.
-1miejsce - „ ZŁOTA SZAROTKA” - IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej o „ZŁOTE SZAROTKI NOWOTARSKIE”- Nowy Targ 2006.
-3miejsce-Międzynarodowy Festiwal Piosenki Angielskiej „ WREXHAM YOUTH MUSIC FESTIWAL”- Wielka Brytania 2006.
-2miejsce-TRIO- Międzynarodowy Festiwal Piosenki Angielskiej „ WREXHAM YOUTH MUSIC FESTIWAL”- Wielka Brytania 2006.
-Dwukrotny udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu - „INTERNATIONAL SUMMER JAZZ ACADEMY”- Kraków 2006, 2007.
-Kwalifikacja do Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych oraz Festiwalu „MALWY” - ZAKR – w tym tylko dziesiątka najlepszych wokalistów Polskich oraz dziesiątka najlepszych wokalistów Zagranicznych - Międzyzdroje 2007.
-kwalifikacja do Finału Międzynarodowych Warsztatów i Festiwalu - „Finsterwalder Tanger” - Niemcy 2008.
-3miejsce-XV Festiwal Piosenki Angielskiej „ FACE TO FACE”- Brzeg 2008.
-Udział w XXXVIII w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych – Puławy 2008.
-Udział w Międzynarodowych Warsztatach Gospel Song - Kraków 2008.
-Lista rezerwowa kwalifikacji do Debiutów Opolskich 2008.

W lipcu 2009 wystąpiła podczas jednego z największych i najbardziej prestiżowych
festiwali muzycznych na świecie Llangollen International Musical Eisteddfod 2009 w Walii.
Historia imprezy sięga lat 40-tych XX wieku. Hania znalazła się wśród 4,5 tys. najlepszych wykonawców z całego świata.

Hani życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki za jej karierę wokalistki!