Miraż uświetnił Galę Kultury MIESZKO A.D. 2010

W dniu 30 stycznia b.r. w starym opactwie w Rudach - już po raz trzeci - odbyła się doroczna impreza Starosty Raciborskiego, na kórej wręczono nagrody Mieszko - przyznawane zasłużonym animatorom kultury z terenu powiatu raciborskiego.

W gronie laureatów w poszczególnych kategoriach znaleźli się:

TWÓRCZOŚĆ LITERACKA - poetka Grażyna Drobek-Bukowska, pozostali nominowani to Mieczysława Trojan - Krzynowa oraz Leszek Szczasny.

ANIMATOR KULTURY - założycielka kabaretu Moksirki z Kuźni Raciborskiej Barbara Gromotka, pozostali nominowani to Urszula Lamla oraz Jerzy Wiśniewski.

TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA - artysta plastyk Michał Justycki, pozostali nominowani to Mariola Kandziora i Paweł Steuer.

TWÓRCZOŚĆ ESTRADOWA - MUZYKA - Katarzyna Gierszewska z TrzyDwa%UHT (nagrodę odebrała siostra), pozostali nominowani to Rainhard Kurzydem oraz Marek Wojtowicz.

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIE W ZAKRESIE UPOWSZECHNIANIA KULTURY W 2010 R. - ks. Jan Rosiek, dyrektor zespołu klasztorno-pałacowego w Rudach, drugi nominowany to Dawid Wacławczyk.

Super Mieszka dostał artysta plastyk Marian Chmielecki.

Imprezę uświetnił występ wychowanków MDK w Raciborzu z zespołu Miraż pod kierownictwem Elżbiety Biskup oraz grupy Irrealis pod kierownictwem Andrzeja Biskupa.

Gościnnie na imprezie wystąpiła Hanna Hołek (była solistka zespołu MIRAŻ) wraz ze swoim bratem Kamilem. Akompaniował im Adam Drzewiecki.