V Jubileuszowa Karnawałowa Rewia Tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu 2011

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu przy wsparciu organizacyjnym Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu w dniu 12 lutego b.r. zorganizował V – Jubileuszową – Karnawałową Rewię Tańca  Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu 2011 pod  Honorowym Patronatem Starosty Raciborskiego Adama Hajduka.

Celem nadrzędnym organizowanej imprezy była prezentacja dorobku artystycznego kół tańca towarzyskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, popularyzacja tańca towarzyskiego wśród młodzieży, współdziałanie tancerzy w parze.

Uczestnicy w trakcie trwania konkursu zatańczyli w dwóch kategoriach – grupa początkująca oraz grupa zaawansowana. W czasie pokazu konkursowego zaprezentowane zostały tańce standardowe oraz latynoamerykańskie.

W przerwie konkursowej zaprezentowały się młodzieżowe pary reprezentacyjne tańca towarzyskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Rewia tańca była podsumowaniem dwudniowych warsztatów tanecznych tańca towarzyskiego prowadzonych przez Wojciecha Wolinowskiego – Mistrza Tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego, posiadacza Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej S w obu stylach tanecznych, trenera Szkoły Tańca RONDO w Rybniku.

Poniżej publikujemy wyniki Rewii:

Grupa początkująca:

Nagroda Starosty Raciborskiego: Para nr 13, Marek Wydra i Joanna Komor

Nagroda Dyrektora MDK w Raciborzu: Para nr 21, Bartłomiej Węglarz i Emilia Frost

Nagroda Dyrektora ZSE w Raciborzu: Para nr 6, Stefan Moc i Karolina Klimża

Wyróżnienia:

Para nr 11, Karol Bula i Julia Pawlak

Para nr 17, Mateusz Kurnyta i Agata TerańskaPara nr 35,

Marek Wydra i Joanna Góralska

Grupa zaawansowana:

Nagroda Starosty Raciborskiego: Para nr 46, Grzegorz Sumik i Monika Stuchły

Nagroda Dyrektora MDK w Raciborzu: Para nr 41, Grzegorz Sumik i Aneta Zalas

Nagroda Dyrektora ZSE w Raciborzu: Para nr 42, Piotr Studnicki i Agnieszka Skrzyniecka

Wyróżnienia:Para nr 43, Artur Tabacharniuk i Karolina Majnusz

NAGRODA SPECJALNA JURY: dla tancerza - Grzegorza Sumik

Sponsorzy Rewii:

- Pracownia Projektowa ARCHIDOM Racibórz,

- DYWYTA Racibórz,

- Hotel POLONIA Racibórz,

- Pracownia Reklam RETEX Racibórz.