Laureatka z MDK

Informujemy, że Ania Herbut (na zdjęciu) – solistka zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zdobyła I miejsce ex aequo w kategorii 17 - 20 lat na III Jesiennym Festiwalu Piosenki "Złota Polska Jesień" o puchar Prezydenta Miasta Katowice.

W jej kategorii wiekowej startowało 27 osób a do ścisłego finału przeszło 6 osób. W pracach jury udział wzięli: Ewa  Lewandowska  wokalistka, absolwentka  Akademii Muzycznej  w  Katowicach, finalistka  programu telewizyjnego TVN "Mam Talent", Anna  Kadulska   -  śpiewająca  aktorka  Teatry  Śląskiego, Gabriela  Rudawska - utalentowana wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka i instruktorka, Adam Jędrzyk - muzyk, instrumentalista.

Festiwal miał zasięg ponadregionalny, organizowany był przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży w Katowicach.

Do konkursu Anię przygotowała Elżbieta Biskup - Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny MIRAŻ.

Gratulujemy!