MDK na Pikniku Sąsiedzkim

W środę, 21.06.2017, w Parku Jordanowskim odbył się Piknik Sąsiedzki, inaugurujący powstanie ogrodu społecznego. Przed południem dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli sadzili kwiatki, zioła i warzywa oraz uczestniczyli w pokazach artystycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Mogli również skorzystać z oferty zabaw, które zaproponowała Miejska i Powiatowa Biblioteka. Po południu rozpoczęła siędruga część pikniku, w której udział wzięli również wychowankowie MDK. W parkowej scenerii usłyszeliśmy zarówno solistów (op. D. Rożek), jak i zespół wokalny WIRAŻ (op. E. Biskup). Zaprezentowali się tancerze w tańcach towarzyskich (op. R. Bernat) i nowoczesnych (op. K. Rzepka). Swój spektakl przedstawiła Grupa Teatralna "Czwarta Ściana II" (op. A. Busuleanu-Jaksik). A ci, którzy chcieli wyczarować sobie swój wymarzony domek - brali udział w warsztatach rękodzielniczych pod okiem Martyny Rejner.
Było wesoło i kolorowo!! Teraz czekamy, aż wszystkie roślinki pięknie urosną, żebyśmy mogli zebrać na jesień plony. Ogródkiem społecznym opiekować się będzie pani Iwona Hazuka - Nosal wraz z wychowankami MDKowskiej świetlicy.
Na nasze specjalne zaproszenie przyjechał również do nas teatr z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu - świetlica w Rzuchowie. Grupa teatralna "Na śląskim podwórku" uraczyła widzów spektaklem "Czerwony Kapturek po śląsku". Na scenie pojawił się również zespół VIVO z Raciborskiego Centrum Kultury.