Zapraszamy do konkursu w ramach Pikniku Sąsiedzkiego

REGULAMIN KONKURSU NA WYPIEK NAJLEPSZEGO CIASTA

1. Organizator konkursu: nieformalna grupa sąsiedzka przy wsparciu organizacyjnym Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12.
  2. Data i miejsce rozstrzygnięcia konkursu: Rozstrzygnięcie finałowe konkursu nastąpi dnia 21.06.2017 r. w ramach imprezy „Piknik sąsiedzki”, organizowanej przez nieformalną grupę sąsiedzką, a współorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, Młodzieżowy Klub „Przystań”, Akademię Seniora „As”, Raciborskie Centrum Kultury, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Powiatową Straż Pożarną, Powiatową Komendę Policji, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminne Centrum Kultury w Nędzy, Shangri-la Studio Jogi.
  3. Cele konkursu: kultywowanie i upowszechnianie tradycji sporządzania oraz przygotowania wypieku ciasta domowego; prezentacja najlepszych i najsmaczniejszych wypieków ciast; wymiana doświadczeń; integracja sąsiedzka.
  4. Warunki uczestnictwa: przedmiotem konkursu mogą być ciasta przygotowane przez osoby fizyczne, organizacje zrzeszone zarejestrowane i nie zarejestrowane (np. rady kościelne, OSP itp.) z terenu Raciborza i zgłoszone do konkursu w Parku Jordanowskim u Organizatora w dniu 21.06.2017r., do godz. 17:00; uczestnicy konkursu przygotowują jedną dużą blaszkę ciasta; uczestnicy konkursu zobowiązani są do podania receptury wg której ciasto zostało sporządzone; uczestnicy konkursu na własny koszt zakupią produkty do wypieku ciasta; liczba zgłoszeń jest nieograniczona; ciasta zgłoszone do konkursu należy dostarczyć do godziny 17:00 w dniu 21.06.2017 r.; komisja konkursowa dokona oceny ciast w dniu 21.06.2017 r., o godz. 17.30 w Parku Jordanowskim w Raciborzu.
  5. Komisja konkursowa: Wypieki oceni komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli: Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Powiatowej Straży Pożarnej, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, sąsiada Parku Jordanowskiego, Klubu Młodzieżowego Przystań. Z prac Komisji Konkursowej zostanie sporządzony protokół podpisany przez wszystkich jej członków.
  6. Kryteria oceny: Komisja dokona wyboru najlepszego wypieku ciasta oceniając: oryginalność receptury wypieku, walory smakowe, subiektywne odczucia członków komisji po degustacji. Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
  7. Nagrody i wyróżnienia: Dla zwycięzców konkursu przewidziano następujące nagrody rzeczowe za: I, II, III miejsce. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu 21 czerwca 2017 r. bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu tj. około godz. 18:00.
  8. Termin zgłoszeń: Zgłoszenia ciast dokonują osoby fizyczne i organizacje w terminie do 21.06.2017 r. do godz. 17:00 u Organizatora w Parku Jordanowskim.
  9. Inne istotne informacje: każda zgłoszona blaszka ciasta powinna zostać opatrzona (od dołu) informacją zawierającą nazwę ciasta oraz osobę/organizację, która je przygotowała; organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zwycięzcach i uczestnikach konkursu; poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w regulaminie; regulamin konkursu jest udostępniony na stronie internetowej www.mdk-raciborz.pl;

18951093 10155540773659653 6753373335915531434 new