My weźmiemy udział, a Ty?

Nieformalna grupa sąsiedzka zaprasza na Piknik inaugurujący założenie pierwszego w okolicy ogródka społecznego w Ogrodzie Jordanowskim w Raciborzu przy ulicy K. Miarki. Wydarzenie odbędzie się w środę 21 czerwca w godzinach 11.00 - 13.00 (dla grup zorganizowanych, ale jeśli masz ochotę nas odwiedzić indywidualnie - także zapraszamy) oraz 16.00 - 20.00.

Podczas pikniku zostanie stworzony i zasiany ogródek, w którym okoliczni mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogły uprawiać zioła, warzywa i rośliny ozdobne, a następnie zbierać plony.

Możliwe to jest dzięki temu, że wystartowaliśmy w konkursie „Ogród do zjedzenia”, ogłoszonym przez Green Cross Poland, czyli polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża (pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit) typując Ogród Jordanowski do założenia w nim ogródka społecznego. Nasz projekt został laureatem konkursu.

Podczas pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla mieszkańców Raciborza, a w szczególności sąsiadów z okolicznych kamienic. Pierwszy dzień lata będziemy świętować przy dźwiękach muzyki, występach artystycznych, a także ciekawych warsztatach artystycznych przewidzianych dla najmłodszych i tych trochę starszych. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie wozu strażackiego. Ponadto ogłaszamy konkurs na najlepszy wypiek (szczegóły już niebawem). Wieczorem można się będzie integrować przy ognisku.

Zapraszamy!

Przyjdź i zobacz!

Organizacyjnie i rzeczowo wpiera nas wiele instytucji i przedsiębiorców, a także prywatnych osób:

Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Raciborskie Centrum Kultury, Akademia Seniora "As", Przystanek Kulturalny "Koniec Świata", II Liceum Ogólnokształcące, Gminne Centrum Kultury w Nędzy, Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Komenda Policji, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Shangri-la Studio Jogi.

18951093 10155540773659653 6753373335915531434 new