Sukces wychowanek MDK

Informujemy, że w dniach 8 – 9 października 2010r. w Bielawie odbył się XIII Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej „SOLO",  w którym ogromny sukces odniosły trzy solistki zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. I tak: Joanna Soszyńska zdobyła I miejsce w kategorii: 17 - 20 lat, Adrianna Górka - II miejsce w kategorii 13 - 16 lata, natomiast Judyta Pisarczyk Wyróżnienie w kategorii 13 – 16 lat.

Do występu na Festiwalu  w Bielawie przygotowała je Elżbieta Biskup - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu i od 16 lat prowadząca zespół wokalny MIRAŻ.

Do Festiwalu w Bielawie zostało zakwalifikowanych 28 młodych wokalistów z całej Polski, z takich miast jak m.in.: Szczecin, Słupsk, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Oleśnica i Bielawa.

Przewodniczącą Jury byłą Elżbieta Zapendowska - polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, Jurorka telewizyjnych show Polsatu „Jak oni śpiewają" i „Idol".

Głównymi celami Festiwalu - niezmiennie od 13 lat są min. popularyzacja polskiej piosenki estradowej, popularyzacja śpiewu jako formy rozwoju i ekspresji a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wykorzystania potencjału wokalnego.

Gratulujemy!