Wycieczka do Pokrzywnej

W dniach od 02 do 03 października b.r. zespół wokalny MIRAŻ i grupa teatralna IRREALIS Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przebywała na wycieczce, którą zorganizował Pan Bernard Świerczek – Przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w SGL Carbon Polska S.A. w Raciborzu.

Wyjazd był formą podziękowania za przygotowanie spektaklu uświetniającego obchody miejskie 30 – lecia NSZZ „Solidarność” w Raciborzu.

Wieczorem w dniu 02 października soliści zespołu wokalnego MIRAŻ dali pokaz swoich umiejętności wokalnych poprzez zorganizowanie koncertu dla właścicieli i przyjaciół ośrodka wypoczynkowego w Pokrzywnej, który gościł młodzież. Ich występ został przyjęty wielkim uznaniem i podziwem. Tego samego dnia młodzież – wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu czekało wiele atrakcji, m.in. czynne uczestnictwo na najwyższej trasie parku linowego w Pokrzywnej.

Z kolei następnego dnia, tj. 03 października w godzinach porannych młodzież wybrała się na kilkugodzinny spacer do pobliskiego Jarnołtówka zaliczając piękną trasę spacerową.

Młodzieży podczas pobytu w Pokrzywnej towarzyszyła grupa nauczycieli – pracowników MDK w Raciborzu, którzy sprawowali opiekę nad nimi, a którym należą się serdeczne podziękowania. Byli to: Agnieszka Chmielecka, Agnieszka Busuleanu, Marek Gieroń i Daniel Rożek.

Ponadto raz jeszcze dziękujemy Panu Bernardowi Świerczkowi za niesamowitą organizację naszego wyjazdu młodzieży - wychowanków zespołów artystycznych MIRAŻ i IRREALIS do Ośrodka "Złota Dolina" w Pokrzywnej.

To dzięki Panu przez kilka ostatnich miesięcy doświadczyliśmy niesamowicie owocnej współpracy, za co niezmiernie jesteśmy wdzięczni. Pozostajemy z wyrazami szacunku.

Prowadzący zespoły:

Elżbieta Biskup i Andrzej Biskup