"Baśniowej prawdzie cześć i chwała..." - spektakl "Krzesiwo" w wykonaniu Studia Baśni

Koło teatralne Studio Baśni zaprosiło młodych widzów na spektakl „Krzesiwo” reżyserowany na motywach utworu H. Ch. Andersena. Gośćmi Młodzieżowego Domu Kultury byli uczniowie kl. I – III i przedszkolaki ZSP nr 3 w Raciborzu wraz z panią dyrektor Danutą Deptą i Mirosławą Bugla oraz nauczycielkami.

Młody, rezolutny żołnierz (Paweł Tomaszewski) wracając z wojny, natknął się na starą czarownicę (Zuzanna Krzemień), która obiecała uczynić go bardzo bogatym, jeżeli spełni jej prośbę i przyniesie z pnia drzewa „zwykłe” krzesiwo. Spotkał tam trzy wielkookie psy (Jan Bulenda, Filip Burek, Szymon Rzeszutek), które strzegły trzech skrzyń pełnych pieniędzy. Wojak zabrał złoto i przywłaszczył sobie krzesiwo. Bawił się teraz doskonale w towarzystwie nowych przyjaciół (Patrycja Holesz, Julia Mazurkiewicz, Kacper Kogut, Nico Bulenda). Przyszedł jednak czas, kiedy wyczerpały się dukaty i żołnierzowi zaczęła dokuczać bieda. Przypomniał sobie o krzesiwie i … zjawił się przed nim pies z oczami jak filiżanki. Jak się okazało, spełniał wszystkie życzenia. W ten sposób młodzieniec poznał się ze śliczną księżniczką (Olivia Kwiatkowska) i jej rodzicami (Zuzanna Krzemień i Łukasz Kołek). Młoda para, ku uciesze poddanych, zasiadła na tronie. „Tak oto baśń skończona,/ na tej baśniowej scenie”.

Zachwyceni widzowie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Dzieciom podobały się pomysłowe i barwne stroje, charakteryzacja, gra świateł, żywa, wartka akcja oraz szczęśliwe zakończenie baśni.

DSC 0005e

DSC 0008e