I tydzień ferii zimowych w MDK

I tydzień ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w MDKu było kolorowo, tanecznie i bajkowo, a to za sprawą trzeciej edycji Zimowych Warsztatów Artystycznych NASZA BAJKA. Czterodniowe, wielodyscyplinarne warsztaty artystyczne mają na celu przede wszystkim szeroką integrację wychowanków placówki oraz możliwość wymiany doświadczeń na scenie. Przez te kilka dni wychowankowie działają w swoich kołach ze swoimi instruktorami, a ich twórczość zainspirowana jest wspólna bajką. W 2015 roku była Akademia Pana Kleksa, rok później - Smurfy, a w tym roku - Król Lew. W czwartek, 19 stycznia, zaprezentowały się koła taneczne, teatralne, wokalne, plastyczne i recytatorskie i wspólnie przedstawiły widowisko artystyczne "Król Lew". Na koniec imprezy, Starosta Raciborski, Ryszard Winiarski, wręczył uczestnikom dyplomy za uczestnictwo w warsztatach.

W środę, 18 stycznia, grupa małych aktorów z Grupy Teatralnej 4 ŚCIANA II, wspomagana przez wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu-Dom Kultury w Kobyli, odwiedziła seniorów w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień". Młodzi artyści przygotowali program artystyczny, na który składały się kolędy i inne teksty świąteczne i zimowe.

- To bardzo ważne, aby uwrażliwiać dzieci i młodzież na ludzi starszych, chorych. Żeby uczyć ich szacunku i zrozumienia. Takie występy bardzo działają na dzieci i młodzież, szczególnie, że zawsze spotykamy się w DPSie z niesamowitym, ciepłym przyjęciem - mówi Agnieszka Busuleanu-Jaksik, dyrektor MDK, instruktorka Grup Teatralnych 4 SCIANA.

Natomiast w piątek, 20 stycznia, odbyła się premiera spektaklu grupy teatralno-kabaretowej IRREALIS pod kier. Andrzeja Biskupa. Kolejny spektakl nosił nazwę "Raciborska Wampiriada" i prezentowany był w ramach obchodów 15-lecia istnienia grupy.

MDK Racibórz

Chmieluuu 1