Solistki MIRAŻU na Finsterwalder Sanger

Informujemy, że dwie solistki zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Judyta Pisarczyk i Adrianna Górka w dniach 14 i 15 listopada b.r. wezmą udział w czwartej edycji międzynarodowego konkursu piosenki jazzowej i popowej w ramach „Finsterwalder Sänger”, który odbywać się będzie w zaprzyjaźnionym z Powiatem Raciborskim Powiecie Elbe – Elster w Niemczech.

Konkurs ten odbywa się w cyklu dwurocznym, a został powołany do życia w celu zaoferowania międzynarodowej młodzieży stworzenia pewnego rodzaju platformy, która służyć będzie porównaniu osiągnięć w dziedzinie piosenki jazzowej i popowej.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Sparkasse „Przyszłość Elbe-Elster-Land” oraz Urząd Kultury w Powiecie Elbe-Elster.

Za najlepsze wykonanie utworu przyznana zostanie kuta żelazna statuetka „Finsterwalder Sänger“ wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2.000 Euro. Następnie za drugie miejsce przyznana zostanie nagroda w wys. 1.500 Euro a za trzecie 1.250 Euro. Dodatkowo jury może przyznać nagrodę dla zespołu wokalnego do 4.000 Euro.

Uczestniczki wyjadą do Elbe – Elster m.in. z Panią Elżbieta Biskup – Dyrektorem MDK w Raciborzu, prowadzącą zespół wokalny MIRAŻ.

Wyjazd odbędzie się dzięki zaproszeniu otrzymanemu z Powiatu Elbe – Elster.

Przypominamy, że dwa lata temu Klaudia Stabik – ówczesna solistka zespołu wokalnego MIRAŻ zajęła III miejsce w kategorii śpiew solowy.