GREEN LIGHT

Informujemy, że w dniach 27 czerwca - 02  lipca 2010 r.  grupa nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu w skład której wchodziły: Dyrektor MDK Elżbieta Biskup, nauczycielki plastyki Agnieszka Chmielecka, Martyna Rejner oraz prowadząca warsztaty teatralne Agnieszka Busuleanu odwiedziła szkoły i placówki pozaszkolne w mieście Wrexham w Walii – partnera powiatu raciborskiego.

Obok nauczycieli MDK w Raciborzu w wyjeździe uczestniczyli również nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Raciborzu wraz z jego Dyrektorem – Norbertem Mika, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu - Karolina Kunicka, koordynator projektu unijnego „Green Light", w ramach którego organizowany był wyjazd. Projekt „Green Light” współfinansowany jest ze środków programu "Uczenie się przez całe życie" - Projekty Partnerskie Comenius Regio.

Podczas wizyty nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się pracy w szkole Clywedog School oraz zajęciom odbywającym się w czasie wolnym od nauki w  odpowiedniku polskiego Młodzieżowego  Domu Kultury w Victoria Youth Centre w  Wrexham.

Celem wizyty była wymiana umiejętności i doświadczeń na polu merytorycznym oraz przygotowanie kalendarza szkolnego w którym znajdą się  prace wyróżnione w konkursie plastycznym „Green light” przeprowadzonym  w Raciborzu  i w Walii.

Podczas pobytu nauczycielki kół plastycznych przeprowadziły warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat,  techniką Decoupagu, na materiałach wtórnych w Victoria Youth Centre w  Wrexham.

Wyjazd nauczycieli uczestniczących w projekcie „Green Light” był kolejnym etapem jego realizacji. Omówiono również podczas pobytu w Wrexham kolejne jego zadania realizacyjne m.in: uczestnictwo partnerów walijskich w Akcji „Sprzątanie Świata”, we wrześniu w Raciborzu, a także prace organizacyjne związane z I edycją Festiwalu Ekologicznego w Wrexham w  2011 roku – na wzór Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej o zasięgu ogólnopolskim.