Kolejny sukces wychowanki MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu informuje, iż Agnieszka Miśków - wychowanka zespołu wokalnego MIRAŻ prowadzonego przez Elżbietę Biskup - dyrektora placówki zdobyła II miejsce w kategorii poezji śpiewanej na XVIII Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…” w Oświęcimiu.

W Jury konkursu zasiadały:

- Anna Treter - muzyk, wokalistka – przewodnicząca,

- Danuta Sendecka – muzyk, wokalistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach,

- Anna Nowicka – aktorka.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu w kategorii poezji śpiewanej XVIII Spotkań w Oświęcimiu reprezentowały również Anna Herbut i Joanna Soszyńska – również wokalistki zespołu MIRAŻ.

„Amor sprawił..." jest konkursem adresowanym do młodzieży i dorosłych pragnących w maju mówić i śpiewać o miłości. Uczestników konkursu każdego roku słucha zacne grono specjalistów od mówienia i śpiewania. W pracach jury Ogólnopolskich Spotkań Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..." brali już udział, m.in.: Magda Umer, Beata Rybotycka, Katarzyna Groniec, Paulina Bisztyga, Michał Bajor, Jacek Wójcicki, Wojciech Borkowski, Marcin Czarnik, Robert Kasprzycki, Maciej Kozłowski, Jan Peszek, Andrzej Sikorowski, Piotr Cyrwus.

Ponadto w Konkursie poezji śpiewanej XVIII Spotkań  w Oświęcimiu nagrody i wyróżnienia zdobyły min. inne wokalistki powiatu raciborskiego i tak:Justyna Okrent – min. uczennica I LO w Raciborzu, która zdobyła  ex aequo III miejsce, a także Hanna Bratkowska z zespołu ATLANTYDA z Raciborskiego Centrum Kultury, która zdobyła Wyróżnienie.