Solistki MIRAŻU na VIII Festiwalu Piosenki Europejskiej

Informujemy, że solistki zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu - Dominika Sławik, Judyta Pisarczyk, Adrianna Górka oraz Dorota Nielaba w dniu 11 marca b.r. wzięły udział w VIII Festiwalu Piosenkik Europejskiej.

Celem festiwalu jest popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie twórczości artystycznej, promocja Unii Europejskiej.

Festiwal organizowany jest dla solistóww wieku 14 - 25 lat. Każdy solista zobowiązany jest wykonać dwa utwory w jednym lub dwu z niżej podanych języków:

- angielski,

- francuski,

- niemiecki,

- włoski,

- hiszpański,

Ocenie podlegają:

- walory językowe wykonywanych utworów,

- walory wokalne,

- dobór repertuaru,

- ogólny wyraz artystyczny,

- autoprezentacja w języku obcym.

Festiwal Organizowany jest przez Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach, Centrum Usług Językowych "Albion" oraz Alliance Francaise w Rybniku.

Solistki do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny MIRAŻ.