III Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej - Racibórz 2010

W imieniu własnym, jak również organizatora głównego – Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz instytucji współpracującej z organizatorami – Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu serdecznie zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnych oraz wychowanków placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w III Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej - Racibórz 2010.

Festiwal składa się z czterech konkursów – piosenki, tańca, recytatorskiego oraz przeglądu teatralnego.

Konkurs recytatorski odbywać się będzie w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu w dniu 14 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 15 kwietnia (dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) 2010 r. Jego główny cel to rozwijanie wrażliwości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży.

Głównym celem konkursu piosenki jest popularyzowanie najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich piosenek oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Konkurs odbywać się będzie w dniu 09 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 13 kwietnia (dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

Konkurs tańca – jego cele nadrzędne, to popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku, integracja środowiska tanecznego, wymiana doświadczeń i konfrontowanie dorobku artystycznego tancerzy. Termin konkursu – 12 kwietnia 2010 r. Raciborskie Centrum Kultury – Dom Kultury „Strzecha”.

Przegląd teatralny odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2010 r. w Raciborskim Centrum Kultury - Dom Kultury „Strzecha”. Celami nadrzędnymi konkursu są wymiana doświadczeń formy pracy w zespołach teatralnych wszystkich typów oraz rozwijanie wszechstronnych poszukiwań estetycznych poprzez prezentację różnorodnych form teatralnych. Pondto informujemy, że przesłuchania dla szkół podstawowych, z powodu pisanego przez uczniów klas 6 egzaminu kończącego szkołę, odbędą się w godzinach popołudniowych.

Karty zgłoszeniowe należy przesłać w  terminie  do 31 marca b.r. na adres Młodzieżowego Domu Kultury, ulica Stalmacha 12, 47 – 400 Racibórz.

Poniżej zamieszczamy regulaminy i karty zgłoszeniowe

Regulamin - Konkurs Piosenki

Karta zgłoszeniowa - Konkurs Piosenki