Miraż na Gliwickim Koncercie Klubowym

Zespół wokalny MIRAŻ

Informujemy, ze solistki zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – Judyta Pisarczyk, Anna Herbut oraz Dorota Nielaba w dniu 23 stycznia b.r. zostały laureatkami Inauguracyjnego Gliwickiego Koncertu Klubowego nowego cyklu. Rozpoczął on na nowo zmagania młodych zdolnych wokalistów, którzy będą rywalizować
ze sobą o awans do II-go Festiwalu Piosenki Młodych Artystów RYTM Gliwice 2010.

Ponadto na konkursie zaprezentował się zespół wokalny MIRAŻ. Solistki oraz zespół do koncertu przygotowała Elżbieta Biskup – prowadząca zespół, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Koncerty w ramach konkursu odbywają się co miesiąc przez cały rok. W każdym uczestniczy 18 wykonawców. Lista zapisów zamykana jest na 7 dni przed samym koncertem. Wtedy należy mieć także zaakceptowany utwór i akompaniament do niego. Młodzież uczestnicząca w koncertach - konkursach klubowych może w nich uczestniczyć podczas roku wielokrotnie, a do udziału w Wielkim Finale pod koniec roku wybiera się osoby z najwyższymi średnimi. Szczegółowe zasady występu w Wielkim Finale określają organizatorzy.

Gliwicki Konkurs Klubowy organizowany był przez Stowarzyszenie Muzyczne RYTM z Gliwic.