Get Adobe Flash player

VII edycja


VIII Raciborski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2009 Zasięg Ogólnopolski

 

W bieżącym roku już po raz ósmy wraz ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Urzędem Miasta Racibórz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu był organizatorem Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2009 Zasięg Ogólnopolski.            

Główne cele Festiwalu i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i  poezję, znalazły rzesze zwolenników, odbiorców i fascynatów, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia Polaków.           

Tegoroczna edycja  adresowana była do dzieci i młodzieży szkolnej stopnia podstawowego, gimnazjalnego oraz ponadgimnazjalnego. Po raz kolejny będzie mogła w nim wziąć udział młodzież niepełnosprawna.           

Patronaty honorowe w bieżącym roku objęli: Minister Środowiska, Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP - Sejmowa Komisja ds. Gospodarki, Polski Komitet ds. UNESCO, Fundacja "Nasza Ziemia".           

Konsekwentnie od pierwszej edycji Festiwalu jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki  - piosenką i wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w VIII edycji Festiwalu codziennie prowadzone były zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku. Spotkania uczestników z pedagogami i twórcami, służące doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno - tanecznego, a także wymiana doświadczeń
w zakresie  sztuki słowa.
           

Ponadto przesłuchania regionalne do Festiwalu w bieżącym roku odbyły się w Zespole Szkół nr 68 w Warszawie w terminie 24 kwietnia oraz w Śląskim Centrum Muzycznym - "Muzyka i Ruch" w Rybniku w dniu 28 kwietnia 2008 r.

Festiwal współfinansowali:

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

- Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Raciborzu

- Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Raciborzu

Patronat medialny nad Festiwalem objęli: Radio 90, Raciborski Portal Internetowy www.raciborz.com.pl, Gazeta Informator Raciborski, Tygodnik Nowiny Raciborskie, Portal Internetowy www.nowiny.pl, Radio Opole, Raciborska Telewizja Kablowa, Portal Internetowy www.naszraciborz.pl, TVP Katowice oraz Polskie Radio Katowice.


20 - lecie zespołu MIRAŻ

15 - lecie zespołu MIRAŻ

Wideo MDK