Get Adobe Flash player

Wycieczka śladami historii ...

 

W dniu 22 września 2013r grupa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu po raz kolejny wzięła udział w realizacji Międzynarodowy Projektu Unijnego pt. "Jesteśmy sąsiadami - poznajmy się" - "Jsme prece sousede - poznejme se tedy", którego autorem jest Stredisko Volneho Casu w Opavie. Tym razem celem było miasto Ołomuniec w Opawie i jego historia oraz zabytki.

 

Uczestnicy wyjazdu do Ołomuńca wraz ze swoimi partnerami po stronie czeskiej z P.Jarosława Polakową – Dyrektorem placówki partnerskiej - zwiedzili min. Muzeum Archidiecezjalne a także Pałac Arcybiskupi w tym mieście.

 

Sporą atrakcją było również dla uczestników wyjazdu oczekiwanie na godzinę 12.00 w południe tego dnia przed zegarem astronomicznym Ratusza w Ołomuńcu. Swój obecny wygląd zegar ten zawdzięcza przemianom społecznym w latach 50-ych XX wieku i związanej z nimi estetyce socrealizmu.

 

Zwieńczeniem wyjazdu do Ołomuńca była wizyta w ZOO ołomunieckim niezwykle ciekawie zaaranżowane a także zagospodarowane.

 

W wyjeździe poza grupą wychowanków z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu uczestniczyli również; Elżbieta Biskup – Dyrektor placówki a także opiekunowie wyjazdu: Pani Olga Krumpietz z ramienia Rady Rodziców działającej przy MDK w Raciborzu a także P.Marek Gieroń – nauczyciel ZSM w Raciborzu, zaprzyjaźniony z placówką.

 

Opiekunom wyjazdu składamy serdeczne podziękowania za pomoc w czasie realizacji wyjazdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20 - lecie zespołu MIRAŻ

15 - lecie zespołu MIRAŻ

Wideo MDK