„Barevny Tyden”

W dniach 13 – 19 lipca 2013 r. wychowankowie  kół plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wzięli udział w plenerze plastycznym pod nazwą „Barevny Tyden” - w Małej Moravce w Czechach. Wyjazd ten był kolejnym etapem współpracy polsko – czeskiej  w ramach projektu unijnego  „Jesteśmy sąsiadami – poznajmy się”. Przez siedem kolejnych dni dzieci i młodzież brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktorów ze Strediska Volneho Casu w Opavie jak i nauczycielki plastyki – Agnieszkę Chmielecką i Martynę Rejner z MDK w Raciborzu. Oprócz działań plastycznych dzieci miały okazję pozwiedzać okolicę jak i czynnie wypoczywać na świeżym powietrzu w bardzo urokliwym miejscu. Podsumowaniem działań warsztatowych  będzie wystawa poplenerowa – najpierw po stronie czeskiej a w październiku w MDK w Raciborzu.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach realizacji projektu CZ.3.22/3.3.04/12.03300, który jest współfinansowany przez program operacyjny współpracy transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013, mikroprojekt Euroregionu Silesia - tłumaczenie na język czeski: CZ.3.22/3.3.04/12.03300 Operacni program preshranicni spoluprace Ceska republika + Polska republika 2007-2013, mikroprojektu v Euroregionu Silesia.