II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PIAST 2014

2 lutego 2014r. odbyło się w raciborskiej hali widowiskowo – sportowej wspaniałe przedsięwzięcie artystyczne, czyli II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PIAST 2014.

W 3 blokach tanecznych zaprezentowały się pary tańca sportowego w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. Pary poruszały się po parkiecie z wielką gracją i elegancją do muzyki tańców standardowych oraz z wigorem i uczuciowym zaangażowaniem w tańcach latynoamerykańskich.

Turniej był rozgrywany ściśle według przepisów Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego członkiem wspierającym jest główny organizator imprezy Klub Tańca Towarzyskiego REWIA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Ocenianiem par tanecznych zajęli się sędziowie sportowego tańca towarzyskiego z całej Polski, posiadający najwyższe kategorie sędziowskie, zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Tanecznym.

W Turnieju wzięły udział 73 pary reprezentujące 27 klubów tanecznych z całego kraju. W kategorii PIERWSZY KROK  zaprezentowało się 8 dziecięcych par Klubu Tańca Towarzyskiego REWIA oraz rekreacyjne pary młodzieżowe Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
Na Gali wieczornej licznie zgromadzona publiczność hali Arena Rafako oklaskiwała pokazy taneczne pary najwyższej krajowej klasy tanecznej A -  Foksiński Adrian, Kastelik Karolina reprezentującej klub DANCE TEAM z Wrocławia.

Całkowitą zmianę nastroju wprowadził Zespół SKAZA, który zatańczył układy w stylu Hip Hop w choreografii Pani Manueli Krzykały. W gorący klimat Salsy wciągnął wypełnione po brzegi trybuny z publicznością pokaz Salsy prosto ze Szkoły Tańca EL Pachanguero w wykonaniu właściciela Pana Aleksandra Piecha z partnerką Justyną Sobocińską.

Organizatorzy Turnieju:

- Klub Tańca Towarzyskiego REWIA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu,
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu,
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu,
- Rada Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu,

Zespół organizacyjny:
- Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – Elżbieta Biskup,
- Kierownik Organizacyjny Turnieju – Ewelina Uriasz,
- Kierownik Turnieju – Wioletta Cabaj,
- Kierownik biura turniejowego - Jakub Jędrzejak,
- Biuro turniejowe - Kamila Kruszka,
- Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu – Jerzy Kwaśny,