Get Adobe Flash player

VIII Karnawałowa Rewia Tańca już za nami...

Po długich przygotowaniach i warsztatach tanecznych prowadzonych przez Pana Wojciecha Wolinowskiego – tancerza mistrzowskiej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w obu stylach tanecznych, trenera  oraz sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, sobotnich dopołudniowych próbach parkietu, 1 lutego o godzinie 17.00 w hali widowiskowo – sportowej RAFAKO w Raciborzu odbyła się VIII Karnawałowa Rewia Tańca. Zaprezentowali się na niej wychowankowie kół tańca towarzyskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

W konkursie tańca wzięły udział 22 pary w grupie początkującej tańczące w stylu standardowym walca angielskiego, quickstepa i walca wiedeńskiego, a w tańcach latynoamerykańskich cza czę, rumbę i jive’a.

Oto laureaci grupy początkującej:

Wojciech Hordejuk i Monika – Nagroda Prezydenta,
Wojciech Hordejuk i Klaudia Graca – Nagroda Starosty,
Paweł Musioł  i Justyna Wołczyk – Nagroda Dyrektora OSiR,
Benedikt Gernert i Viktoria Michler – Nagroda Dyrektora MDK,

Grupy zaawansowane prezentowały dodatkowo tango i sambę. Wśród laureatów tej grupy znaleźli się:

Michał Sebastian i Ewelina Fitzon – Nagroda Starosty,
Marcin Olejnik i Emilia Frost – Nagroda Dyrektora MDK,
Bartłomiej Beniak i Agnieszka Preiniger – Nagroda Prezydenta,
Paweł Draga i Monika Krok – Nagroda Dyrektora OSiR,

Jury postanowiło nagrodzić również indywidualnie wybrane osoby. Za najlepszą tancerkę wieczoru uznano Emilię Frost, a za najlepszego tancerza – Wojciecha Hordejuka.

W Rewii Tańca wzięły udział również 2 pary zagraniczne. Z niemieckiej szkoły tańca Państwa Mangelsdorff z Iserlohn przyjechali na warsztaty taneczne i Rewię Tańca Benedikt Gernert i Viktoria Michler oraz Tobias Schmidt i Katharina Scholl wraz z Panią Isabelle Schöneborn – pracownikiem powiatu Märkischer, będącym powiatem partnerskim dla Powiatu Raciborskiego.

Gościnnie zaprezentowała się para taneczna Mirosław Siwek i Beata Szczepanowska z Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego działającego w Raciborskim Centrum Kultury. Na Rewii Tańca podziwiano również pary sportowe Klubu Tańca Towarzyskiego REWIA, dziecięcy zespół taneczny Mini Rewia oraz młodzieżowy zespół taneczny REWIA.

Tancerzy do występów przygotowali p. Ewelina Uriasz, p. Wioletta Cabaj i p. Jakub Jędrzejak – nauczyciele tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

fot. naszraciborz.pl, zdjęcia własne MDK,


20 - lecie zespołu MIRAŻ

15 - lecie zespołu MIRAŻ

Wideo MDK